Asociația de Părinți

👨‍👩‍👧‍👦 Asociația de Părinți Planeta Copiilor 
Codul de înregistrare fiscal (C.I.F.): 32711648
Data atribuirii (C.I.F.): 28.01.2014
Data eliberării: 28.01.2014

Resurse:

3,5% pentru copiii noștri

În medie, cheltuim anual:

50% din banii familiei pe alimente
17% pentru utilități
5% pe telefoane mobile și convorbiri
4% la bere, cu prietenii,
7% pe țigări

Pentru educație, cheltuim din banii familiei doar 0,17%, într-un an.

Putem face mai mult pentru copiii noștri.
Depune declarația 230 și direcționează 3,5% din impozit pentru școala în care învață copilul tău.

Redirecționează 3,5%

Susţine educaţia! Fă primul pas pentru o educație ALTFEL! Redirecţionează 3,5% din impozit către ASOCIAȚIA  DE PĂRINȚI  PLANETA  COPIILOR!

Implică-te alături de noi şi ajută-ne să fim schimbarea pozitivă din comunitate, oferind acces la educație tuturor.  

Ce este 3,5%?

Din impozitul pe venit reţinut anual de stat, poţi aloca 3,5% către o cauză în care crezi, redirecționând-o către un ONG. Prin formularul 3,5% îi spui statului în ce direcţie vrei să se ducă o parte din taxele plătite de tine, contribuind astfel în mod direct la dezvoltarea unui domeniu pe care îl consideri important.

Cum poti direcționa 3,5% către ASOCIAȚIA DE PĂRINȚI  PLANETA  COPIILOR 

  1. Descarcă şi completează formularul 3,5%.
  • dacă în anul fiscal precedent (2017) ai obținut venituri ca salariat, completează și semnează declarația 230.
 
  • dacă ai obținut venituri ca PFA sau din profesii liberale, completează şi semnează declarația 200.

Formularul se completează de mână, cu majuscule, citeţ, corect şi apoi se semnează. Nu e nevoie să calculezi suma aferentă celor 3,5% din impozitul pe venit în rubrica dedicată şi nici să anexezi fișa ta fiscală.

În cazul în care ai deja un formular simplu, necompletat cu datele noastre, acestea sunt:

Denumire entitate nonprofit : ASOCIAȚIA  DE PĂRINȚI  PLANETA  COPIILOR 

  • Codul de identificare fiscală al entității nonprofit : 32711648
  • Cont bancar (IBAN) al entității nonprofit : RO31 MIRO 0000 1191 5562 0101
  1. Trimite formularul completat pe adresa: ASOCIAȚIA DE PĂRINȚI  PLANETA  COPIILORBucurești, Str. Gabriela Szabo, nr.3-11,  sector 6. Mai departe, noi vom trimite formularul, în numele tău, la Administrația Financiară. Dacă doreşti, îl poţi duce sau trimite direct la Administraţia Financiară de care aparţii până cel târziu în data de 25 mai 2018.

Fiecare gest este important, iar contribuţia ta, indiferent de suma redirecţionată, contează! Completarea formularului 3,5% nu te costă nimic, însă poate face diferenţa în educația copiilor noștri. Îți mulțumim pentru implicare!

Dacă ai nevoie de alte detalii, contactează-ne şi îţi răspundem cu plăcere la întrebări!